Czy można zaplanować płeć dziecka?

Czy można zaplanować płeć dziecka?


Istnieją skuteczne metody, by mieć dziecko określonej płci. Niektóre są nawet bardzo skuteczne, jednak drogie. Domowe sposoby na poczęcie dziecka o określonej płci są tanie i bezpieczne, jednak nie mają tak dużej skuteczności. Jak więc zaplanować płeć dziecka? Co zrobić, by począć dziewczynę, a co by urodzić chłopca?


Dla większości osób próby wpływania na poczęcie określonej płci dziecka są naganne i powinny być zabronione. Jednak takie określenia powinny być stosowane jedynie przy nieturlanym planowaniu płci. Są różne sposoby na zaplanowanie płci dziecka. Jedne są naturalne i bezpieczne. Nie ingerują one w naturę, a jedynie mogą jej odrobinę pomóc. Są to domowe sposoby na planowanie poczęcia dziecka określonej płci. Nie są one inwazyjne i często nie są skuteczne. Jednak istnieją mechaniczne sposoby na poczęcie dziewczynki lub chłopa. Ich skuteczność jest duża. Jednak bardzo silnie ingerują one w proces zapłodnienia, dlatego dozwolone są jedynie w wyjątkowych sytuacjach.

O płci dziecka decyduje czas zapłodnienia

To w trakcie zapłodnienia pojawia się określona płeć. W trakcie zapłodnienia łączą się ze sobą dwie komórki rozrodcze, kobiety czyli komórka jajowa i mężczyzny – plemnik. Kobieca komórka rozrodcza ma dwa jednakowe chromosomy. U mężczyzn są dwa różniące się do siebie chromosomy. U kobiet istnieje tylko jeden rodzaj chromosomu X i X, A u mężczyzn obecne są zawsze dwa Y i X. Podczas zapłodnienia łączą się ze sobą pojedyncze komórki z jednym chromosomem. Jeśli komórka jajkowa zostanie zapłodniona przez plemnika o chromosomie X, to urodzi się dziewczynka, a jeśli plemnik zapładniający ma chromosom Y, to efektem miłości partnerów będzie chłopiec. Plemniki Y są szybsze, jednak słabsze i mniej odporne. Tak więc jeśli chcemy starać się o chłopca, to starania najlepiej rozpocząć dzień przed owulacją lub w dzień owulacji. Dzięki temu plemniki z chromosomem Y mają większe szanse na dotarcie do komórki jajowej przed plemnikami z chromosomem X. A to dlatego, ponieważ chromosomy X są wolniejsze i szybciej poruszać się będą w śluzie owulacyjnym. Tak więc przy planowaniu dziewczynki najlepiej starać się o potomstwo w nawet kilka dni po owulacji.

Dieta wpływa na płeć dziecka

Lekarze odkryli, ze kobiety, które urodziły chłopców miały inną dietę niż te, które poczęły dziewczynki. Tak więc jeśli chcesz zaplanować płeć dziecka, to zrób to w naturalny sposób- zaplanuj odpowiednią dietę. Nie jest to skuteczny sposób, ale najbardziej naturalny i bezpieczny. Zacznijmy od określenia jakie składniki najbardziej wpływają na płeć dziecka. Kobiety, które chcą urodzić dziewczynę powinny jeść jak najwięcej nabiału, produktów bogatych w wapń, magnez. Warto jeść potrawy mączne, gruboziarniste, marchew, kasze, czekoladę. Konieczne jest unikanie soli. Taką dietę najlepiej rozpocząć już cztery- sześć tygodni przed rozpoczęciem starań o potomka. A jeśli chcesz mieć chłopca to twoja dieta powinna być bogata w sód i potas. Najlepiej zrobisz, jeśli zjesz dużo mięsa, ryb, pomidory i ziemniaki. Lepiej unikaj spożywania orzechów, czekolady i nabiału. Pamiętaj jednak, że taka dieta nie jest jedną z najskuteczniejszych metod planowania płci dziecka.

Metoda owulacyjna na zaplanowanie płci dziecka

Metoda ta polega na odkryciu, że plemniki o chromosomie Y słabsze i nie żyją tak długo jak chromosomy X. Jednak są od nich zdecydowanie szybsze. Tak więc planowanie płci dziecka metodą owulacji opiera się na odbyciu stosunku płciowego w ściśle określonym dniu cyklu. Jeśli staracie się o chłopca, to stosunek powinien odbyć się jak najbliżej dnia owulacji, a najlepiej w samym jej środku. Dzięki temu plemniki z chromosomem Y mają większe szanse na dotarcie do komórki jajkowej przed plemnikami z chromosomem X. Te pierwsze są słabsze i potrzebują śluzu płodnego, by móc przetrwać w kwasowym środowisku pochwy. A chromosomu X są większe i silniejsze, więc z łatwością przetrwają kilka dni w pochwie i w tym czasie dotrą do komórki jajowej. Tak więc jeśli planujecie dziewczynkę to najlepiej rozpocząć starania dzień po owulacji lub nawet kilka dni po jej terminie. Nie każda kobieta  jednak wie kiedy w cyklu występuje u niej owulacja. Charakterystycznym objawem są:

  • Zwiększona ilość śluzu.
  • Śluz jest płynny i przeźroczysty.
  • Kobieta ma uczucie mokrości w okolicach intymnych.

Jedną ze skutecznych metod określenia owulacji jest wykonywanie codziennie testu owulacyjnego. Jego skuteczność określana jest na 75-80 procent.

Planowanie płci metodą Selnas

Opiera się ona na odkryciu, że plemniki o różnych chromosomach różnią się również potencjałem elektrycznym. Plemniki z x są naładowane dodatnio, a z Y naładowane ujemnie. W określonych dniach kobieta posiada inny potencjał elektryczny. Przez co w niektórych dniach komórka jajowa odpycha od siebie plemniki X, a przyciąga plemniki Y. A w kolejnych dniach sytuacja ulega zmianie. Kalendarz potencjału elektrycznego jest coraz częściej wykorzystywany przez ginekologów. Można go zakupić w internecie. Twórcy tej metody twierdzą, że jest ona skuteczna w 98 procentach. Jednak nie jest to metoda dla kobiet, które mają nieregularne cykle.